Drogeria internetowa - jak wybrać swój zapach?

2020-07-28

Współcześnie najlepsza drogeria internetowa oferuje nam szeroki wybór perfum. Jednocześnie świat zapachów jest tak wielowymiarowy, że początkującemu łatwo się w nim zgubić. Czym się kierować przy wyborze zapachu, odpowiedniego dla nas?

Drogeria internetowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zanim zaczniesz wybierać zapach, powinieneś zdecydować, czy wolisz nieskazitelnie czyste i wyraźne pojedyncze nuty – czy jednak bardziej pasuję do ciebie złożony bukiet zapachów. Praktycznie każda drogeria internetowa oferuje zarówno jeden, jak i drugi rodzaj perfum. Chociaż w świecie wysokiej perfumerii zapachy składające się z jednej nuty zaczęły pojawiać się dopiero w ostatnich kilkudziesięciu latach, nie ma wątpliwości, że dziś tego typu kompozycje stały się bardzo popularne. Szczególnie doceniane są przez panie w młodym wieku. Perfumy o wielu zapachach bazują na tak zwanej piramidzie zapachów. Struktura piramidy jest trójskładnikowa. Opiera się na nutach bazowych lub „szlaku”. To zapachy, które znajdują się najbliżej skóry, współdziałają z jej naturalnym zapachem i na długo zachowują swój dźwięk. Środek kompozycji nazywany jest „sercem” – czuć go najdłużej. Całość zamykają lekkie zapachy, które wznoszą się wysoko nad skórą i są wyczuwalne z daleka i to od nich zależy pierwsze wrażenie perfum i ich właściciela.

Drogeria internetowa – co jeszcze musimy wiedzieć o zapachach?

Koncentracja lub typ decyduje o tym, jak perfumy układają się na skórze, jak intensywnie i długo brzmią, które nuty są najbardziej wyczuwalne. Pamiętaj, że te same kompozycje mogą wywołać zupełnie inne wrażenia, gdy są wypróbowane w różnych stężeniach. Ważne jest też, aby zrozumieć czym różnią się formuły zapachowe. Perfumy mają najbardziej intensywny, bogaty, „masywny” aromat, w którym wyraźnie wyczuwalne są niższe nuty. Są trwałe i nakładane punktowo. Jak duże kamienie szlachetne i złota biżuteria – perfumy są odpowiednie na specjalne okazje i ważne spotkania, a także idealne na prezent.

Eau de parfum to najpopularniejszy rodzaj produktów perfumeryjnych: z jednej strony ma czystą bazę alkoholową i dość bogaty aromat; z drugiej strony cena nie jest tak wysoka, jak cena perfum. W tej koncentracji „serce” zapachu ujawnia się najdobitniej. Zapach jest wyrazisty i trwa do 7 godzin. Wodę perfumowaną można stosować w życiu codziennym, na długie spacery, romantyczne randki, do pracy i spotkań biznesowych. Woda toaletowa to lżejsza wersja wody perfumowanej. Zapachy są tu dyskretne. Punkty aplikacji to: szyja, nadgarstki, łokcie, włosy. Doskonała na sezon wiosenno-letni. Koncentracja jest idealna do uprawiania sportu, podróży służbowych, pracy. Czas trwania zapachu-od 2 do 4 godzin.