Dekoracyjne świece sojowe są oryginalną ozdobą każdego domu. Dostępne w wielu wariantach, zarówno dekoracyjnych jak i zapachowych, świetnie uzupełnią wnętrze, podkreślając jego charakter. Świece mają też wiele innych zalet, na przykład ułatwiają odprężenie się, a to przekłada się na lepsze samopoczucie oraz komfort. Dużo zalet, wybór oraz konkurencyjne ceny sprawiły, że świece cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak  jednak wybrać odpowiednią dekorację do domu? Czym kierować się podczas wyboru oraz jakich świec unikać, by nie miały negatywnego wpływu na zdrowie i samopoczucie? 

Jedna świeca, wiele możliwości. Jakie świece dostępne są na rynku? 

Najstarszym materiałem, wykorzystywanym do produkcji świec jest parafina. Niska cena materiału, pozwala na produkcję różnorodnych produktów z przeznaczeniem na duży zysk. Takie świece niestety nie są najlepszym rozwiązaniem, a najlepiej gdy zamiast nich zakupimy o wiele zdrowsze, wydajniejsze świece do produkcji których, wykorzystano wosk sojowy. Podczas spalania parafiny w  zamkniętym pomieszczeniu unosi się nieprzyjemny zapach. To jednak nie jedyny minus tego rodzaju świec. Opary mogą doprowadzić do bólu głowy, mdłości a w najgorszym przypadku do rozwinięcia się groźnych dla zdrowia, a nawet życia chorób. 

Zdecydowanie zdrowszym i wydajniejszym rozwiązaniem są świece sojowe. Wosk sojowy do świec wykorzystywany jest w produkcji dekoracji od wielu lat, jednak od niedawna zwiększyło się zainteresowaniem tym produktem. Dlaczego? Wszystko za sprawą wielu zalet, jakie posiadają świece. Podczas ich spalania nie powstają substancje szkodliwe. Czas palenia jest zdecydowanie dłuży od świec parafinowych, świece nie dymią oraz nie wytwarzają dwutlenku węgla. Wosk sojowy produkowany jest z naturalnego składnika, czyli oleju sojowego, Jest bezpieczny dla alergików oraz osób o obniżonej odporności. 

Kolejnym, bezpiecznym i wydajnym woskiem jest wosk pszczeli. Te charakterystyczne, żółte świece znane są od lat. Mają piękny zapach, nie wytwarzają niebezpiecznych substancji podczas spalania oraz pięknie się prezentują. Ich wadą jest niestety dość wysoka cena. 

Rodzaje świec sojowych. 

Ekologiczne świece z wosku sojowego, produkowane są w dwóch wariantach- wosk miękki i twardy. Wosk sojowy miękki przeznaczony jest do produkcji świec w szkle oraz różnego rodzaju formach, gdyż łatwo nim uzupełnić dowolne naczynie. To również doskonały materiał do produkcji zapachowych wosków, idealnych do aromaterapii i masaży. Wosk twardy cechuje się pięknym połyskiem i gładką strukturą po zastygnięciu. Świetnie sprawdzi się w rzeźbiarstwie. Przy jego wykorzystaniu tworzone są nawet piękne, różnego rodzaju figury, gdyż jest wyjątkowo trwały oraz łatwy w obróbce. 

Różnorodność i oryginalność. Świece sojowe doskonałą dekoracją wnętrz. 

Duże zainteresowanie świecami sojowymi sprawiło, że na rynku dostępnych jest wiele produktów, różniących się od siebie zapachem, kształtem, wielkością oraz motywem przewodnim. W zależności od indywidualnego upodobania, można zdecydować się na świece w szkle, woskowe figurki lub inne, oryginalne dekoracje. takie świece doskonale sprawdzą się jako upominek, oraz dekoracje sypialni czy pokoju dziennego. Dostępne w różnych kolorach, z pewnością idealnie wkomponują się w styl, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Jest to zatem najbardziej ekologiczne, najzdrowsze i zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jakie dostępne jest na rynku. 

Ze względu na liczne zalety oraz wiele możliwości, jakie daje wosk sojowy, z pewnością ten rodzaj świec, przypadnie do gustu każdemu, bez względu na wiek, płeć oraz zainteresowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *