Używanie świec sojowych jest proste, ale warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby cieszyć się nimi w pełni. Oto kroki, które warto przestrzegać:

 • Do przycinania knota używaj nożyczek, noża, ale najlepiej trymera.
 • Podczas palenia świecy sojowej pamiętajmy, aby nie była w przeciągu — może się nierównomiernie wypalać.
 • Zawsze używaj podkładki pod świecę sojową, gdy stawiasz zapaloną świecę na drewnianej powierzchni. Możesz użyć na przykład nakrętki od świecy.
 • Świeca sojowa im dłużej leżakuje, tym ma intensywniejszy zapach.

Pamiętaj też, żeby zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa:

 • nie pozostawiać rozpalonej świecy w obecności dzieci bez opieki,
 • korzystać ze świecy w bezpiecznej odległości od mebli oraz dekoracji,
 • nie palić świeczki do samego końca – pozostawić troszkę wosku na dnie, żeby słoik zbytnio się nie rozgrzał.

Jak są robione?

Świece sojowe MadamNatura.pl to wyjątkowe dzieła sztuki, które łączą w sobie naturalność i elegancję. Są one wytwarzane z wosku sojowego, który jest pochodzenia roślinnego i biodegradowalne, co czyni je przyjaznymi dla środowiska. Proces produkcji obejmuje:

 1. Wybór wysokiej jakości surowców: Producent wybiera najlepsze ziarna soi, które są następnie poddawane procesowi rafinacji.
 2. Stopienie wosku: Wosk sojowy jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury, aby uzyskać płynną konsystencję.
 3. Dodawanie barwników i zapachów: W trakcie procesu można dodać naturalne barwniki oraz olejki eteryczne lub zapachowe, aby nadać świecom piękny wygląd i przyjemny aromat.
 4. Formowanie: Wosk w płynnej postaci jest zalewany do form, w których następnie stężał, tworząc gotową świecę o pożądanych kształtach i rozmiarach.
 5. Ozdobienie i pakowanie: Po stwardnieniu wosku, świeca może zostać ozdobiona według potrzeb klienta i zapakowana gotowa do sprzedaży.
Świeca sojowa La Vie - MadamNatura.pl

Jakie zapachy można zrobić?

Możliwości zapachów świec sojowych są praktycznie nieograniczone, ponieważ można je tworzyć z różnych kombinacji olejków eterycznych lub olejków zapachowych. Oto kilka popularnych i relaksujących zapachów, które można uzyskać:

 • Lawenda: Delikatny i relaksujący zapach lawendy jest doskonały do tworzenia spokojnej atmosfery i pomaga w redukcji stresu.
 • Wanilia: Słodki, kremowy zapach wanilii dodaje przytulności i ciepła do pomieszczenia, tworząc uroczystą atmosferę.
 • Cytrusy: Aromatyczne zapachy cytrusów, takie jak pomarańcza, grejpfrut czy cytryna, odświeżają pomieszczenie i poprawiają nastrój.
 • Eukaliptus i mięta: Świeży i pobudzający zapach eukaliptusa w połączeniu z odświeżającym zapachem mięty doskonale ożywia zmysły i poprawia koncentrację.
 • Korzennie przyprawowe: Połączenie zapachów przypraw, takich jak cynamon, goździki i gałka muszkatołowa, tworzy ciepły i kojący aromat, idealny na chłodne wieczory.
 • Morska bryza: Świeży zapach morskiej bryzy, z nutą soli i świeżych kwiatów, przenosi nas myślami na plażę i poprawia nastrój.

Gdzie je można palić?

Świece sojowe można palić praktycznie w każdym pomieszczeniu, o ile zachowane są podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 1. Salon: Świecę sojową można umieścić na stole kawowym lub komodzie w salonie, aby stworzyć przytulną atmosferę podczas relaksu czy spotkań z przyjaciółmi.
 2. Sypialnia: Palenie świecy sojowej w sypialni może pomóc w stworzeniu relaksującej atmosfery i sprzyjać lepszemu snu. Wybierz delikatny zapach, który pozwoli Ci się zrelaksować przed snem.
 3. Łazienka: Palenie świecy sojowej podczas relaksującej kąpieli może dodatkowo podkreślić atmosferę spokoju i relaksu. Upewnij się, że świeca jest umieszczona w bezpiecznej odległości od wody i innych materiałów łatwopalnych.
 4. Jadalnia: Świeca sojowa może być piękną ozdobą stołu podczas uroczystych kolacji lub romantycznych wieczorów we dwoje. Wybierz subtelny zapach, który nie będzie konkurował z aromatem potraw.
 5. Gabinet czy biuro domowe: Palenie świecy sojowej może stworzyć przyjemną atmosferę w miejscu pracy, pomagając w skoncentrowaniu się i redukcji stresu. Wybierz świeżą lub orzeźwiającą nutę zapachową, która poprawi Twój nastrój i motywację.

Jak je palić?

Palenie świec sojowych jest stosunkowo proste, ale warto przestrzegać kilku ważnych kroków, aby zapewnić bezpieczne i efektywne użytkowanie.

 • Przygotowanie miejsca
 • Przygotowanie knotu
 • Zapalanie świecy
 • Pozwól świecy stopić wosk
 • Pamiętaj o bezpieczeństwie

Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas użytkowania świec, więc zawsze stosuj się do podstawowych zasad i zaleceń producenta, aby uniknąć niebezpieczeństwa pożaru. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *